Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Filistin Yönetim Sekli

YazarMesaj
Admin
Albay
Albay
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 86
Basari :
Filistin Yönetim Sekli Left_bar_bleue83 / 10083 / 100Filistin Yönetim Sekli Right_bar_bleue

Konu Puani :
Filistin Yönetim Sekli Left_bar_bleue24 / 10024 / 100Filistin Yönetim Sekli Right_bar_bleue

Aktiflik :
Filistin Yönetim Sekli Left_bar_bleue25 / 10025 / 100Filistin Yönetim Sekli Right_bar_bleue

Filistin Yönetim Sekli Empty
MesajKonu: Filistin Yönetim Sekli   Filistin Yönetim Sekli Icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 8:53 pm

Yönetim sekli: Bugünkü Filistin topraklarinin üzerindeki yönetim bir siyonist isgal yönetimidir. Gazze ve Bati Yaka'nin bir bölümünde kurdurulan özerk yönetim ise isgal yönetimine bagli bir yerel yönetim niteligindedir. Özerk yönetim Gazze'nin yahudi yerlesim merkezlerinin disinda kalan kisminin tamaminda, Bati Yaka'nin ise sekiz vilayet merkeziyle kirsal bölgesinin bir kisminda söz sahibidir. Ancak vilayet merkezlerinden el-Halil'in % 20'lik kismi isgal yönetiminin kontrolüne birakilmistir. En son anlasmalarla birlikte verilen de dahil olmak üzere Bati Yaka bölgesinde özerk yönetimin kontrolüne verilen topraklar bu bölgenin % 41'ine tekabül etmektedir. Ancak bu topraklar bir bütünlük arz etmez. Birbirinden ayrilmis gettolar seklindedir. Dolayisiyla Filistinliler özerk yönetimin kontrolündeki bir bölgeden diger bölgeye geçerken dört ayri kontrol noktasindan geçmek zorunda kaliyorlar. Bunlardan ikisi özerk yönetimin ikisi de isgalci siyonistlerin kontrol noktalaridir. Özerk yönetim dis islerinde tamamen isgal yönetimine baglidir. Emniyet güçlerini sadece Filistinlilere karsi kullanma hakkina sahiptir. Örnegin kendi kontrolündeki bölgelere yahudi yerlesimciler girseler bile onlara karsi güvenlik güçlerini kullanma yetkisi yoktur. Bu bölgede oturan yahudi yerlesimcilere karsi özerk yönetime bagli emniyet güçlerinin kullanilmamasi imzalanan anlasmalarda sarta baglanmistir. Özerk yönetim ayni zamanda despotik bir baski rejimi sifati almistir. Filistinlilere baski ve zulümde isgalci siyonistlerden geri kalmamaktadir.
https://tgksitesi.forumieren.com

Filistin Yönetim Sekli
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IHH dan Filistin e yardim kampanyasi
» Filistin Genel Bilgiler
» Emre Ermis - Filistin Topraklarinda
» Filistin 100 000 Yasin-I Serif Kampanyasi